باما/آغاز فروش کراس‌اورهای بیسو از هفته آینده

امروز در نشستی خبری، مدیران سیف‌خودرو ضمن معرفی محصولات جدید و شرایط فروش آن‌ها از برنامه‌های آتی شرکتشان گفتند.

شرکت سیف‌خودرو تصمیم به عرضه دو کراس‌اور چینی از برند بیسو گرفته است. این شرکت ایرانی که پیش از این خود را به عنوان نماینده برند ژاپنی سوبارو در بازار کشورمان مطرح کرده بود با وضع تحریم‌ها تصمیم به تغییر سیاست گرفت و از واردات به مونتاژ خودرو روی آورده است.

قرار است مراحل مونتاژ خودروهای بیسو در کارخانه باسابقه مرتب‌خودرو انجام بگیرد. به گفته شاهین خدامی قائم مقام مدیرعامل سیف‌خودرو هرچند امکان احداث سایت تولید جدید وجود داشت، اما تصمیم نهایی احیای خط تولیدهای قدیمی در کشور بود که مرتب‌خودرو با سابقه درخشانش به عنوان بهترین گزینه انتخاب شد. به گفته آقای خدامی در حال حاضر سیف‌خودرو مالکیت مرتب‌خودرو را برعهده دارد.

برنامه تولید

به گفته قائم مقام مدیرعامل تولید ۳۰۰۰ دستگاه بیسو T3 و T5 تا خرداد ماه سال آتی برنامه‌ریزی شده که برای آن خط تولید مرتب‌خودرو کاملاً به روز شده است و در زمینه تامین قطعات برای این تعداد مشکلی وجود ندارد. فعلاً خودروها به صورت فول CKD مونتاژ می‌شوند، اما تا پایان سال جاری میزان داخلی‌سازی به ۷ درصد خواهد رسید و برای سال آینده  برنامه برای ارتقای این میزان به ۲۰ درصد نیز به وزارتخانه ارائه شده است. همچنین مدیران سیف‌خودرو امیدوارند که با انتقال تکنولوژی تولید اجزای کلیدی میزان داخلی‌سازی را افزایش دهند.

خدمات پس از فروش

خودروهای بیسو برای ۱۰ هزار کیلومتر و یا ۳ سال گارانتی خواهند شد. برای فروش و عرضه خدمات پس از فروش ۲۶ نمایندگی سابق مرتب خودرو احیا شده‌اند ضمن آن که در کنارشان ۱۰ نمایندگی جدید هم در نظر گرفته شده است.

پیش فروش

پیش‌فروش ۱۴۳۱ دستگاه از بیسو T3 و بیسو T5 هفته آینده آغاز خواهد شد. مبلغ پیش پرداخت برای بیسو T3، کراس‌اوری کوچک با ظرفیت ۵ نفر و پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۳ لیتری توربو ۹۰ میلیون تومان و قیمت نهایی آن در حدود ۱۸۰ میلیون تومان خواهد بود. به این کراس‌اور کوچک ظرفیت بیشتری در پیش فروش اختصاص داده شده است. اما برای پیش‌پرداخت برادر بزرگترش یعنی، بیسو T5 با ظرفیت ۷ نفر و مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو باید ۱۲۵ میلیون تومان بپردازید. قیمت نهایی بیسو T5 نیز در حدود ۲۵۰ میلیون تومان تخمین زده شده است.

به گفته داریوش ضیاء مدیر فروش و توسعه بازار سیف خودرو، امکان یک بار صلح برای خریداران وجود دارد، ضمن آن‌که برای خریداران تعداد بالا نیز تخفیف‌هایی در نظر گرفته خواهد شد.

برنامه‌های آینده

مهمترین برنامه‌های آتی سیف خودرو به افزایش تیراژ تولید، ارتقای داخلی‌سازی تا ۴۰ درصد و کارآفرینی برای نزدیک به ۱۵۰۰ نفر تا سال ۹۹ اختصاص دارد. همچنین در آینده قرار است بخشی از سایت تولید مرتب‌خودرو در شهر کاشان احیا شود تا مراحل تولید محصولات جدید، خصوصاْ خودرویی در کلاس آفرود و جایگزینی برای لندرور و پاژن‌های مرتب خودرو در آن استارت زده شود. در کنار آن فراهم کردن زیرساخت‌های خودروهای برقی و استفاده از پتانسیل چینی‌ها در این زمینه را هم مد نظر قرار داده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *